Різдво Пресвятої Богородиці – ШБІЦ

Різдво Пресвятої Богородиці

Browse By

Різдво Пресвятої Владичиці нашої Богородиці і Приснодіви Марії – велике християнське свято. У православ’ї воно належить до числа дванадесятих, тобто є одним із дванадцяти найважливіших після Великодня свят.
Різдво Пресвятої Богородиці має сталу дату, тобто кожного року його святкують в один і той же день, а саме – 21 вересня. Цікаво, що воно відкриває низку релігійних свят року, адже церковне новоліття настає не 1 січня, а у вересні.
Це свято також ще називають Другою Пречистою, Осенинами (за народним календарем цього дня настає осінь) та Оспожинками (адже селяни зазвичай відзначають свято врожаю).
Різдво Пресвятої Богородиці: історія свята
Народження і земне життя Матері Божої не описується в жодному із чотирьох Євангелій. Дізнатися про нього можна з апокрифічного Євангелія Іакова II століття. Згідно із ним, Різдво Богородиці, тобто народження, відбулося у невеликому галілейському місті Назареті у сім’ї благочестивого уже немолодого подружжя Іоакима і Анни.
Як розповідається, Іоаким і Анна молили Господа про дарування їм такої бажаної дитини. Одного разу їм явився ангел і сповістив, що їхні молитви почуті й невдовзі на світ з’явиться дитина, а про їхнє потомство будуть говорити в усьому світі.
Праведники дали обітницю присвятити свою дитину Богові. І, щойно дівчинці виповнилося 3 роки, її ввели в Єрусалимський храм, де вона служила до повноліття.
Як прийнято святкувати Різдво Пресвятої Богородиці
Різдво Пресвятої Богородиці відзначається як свято справжньої радості. Християни йдуть до храмів, де відбуваються урочисті богослужіння. У молитвах вони звертаються до Богородиці й просять у неї захисту і благословення.
Друга Пречиста також традиційно вважається і жіночим святом. Жiнки, у яких немає дiтей, накривають святковий стіл i запрошують бiдних – “щоб молилася Богородиця за їхніх дiтей”. Вважається, що молитви до Пресвятої Богородиці майбутніх матерів про здоров’я та щастя дітей у цей день мають особливу силу.
Також з цього дня вже можна було засилати сватів до дівчат. “Прийшла Пречиста – принесла старостів нечиста”, – йдеться в прислів’ї.
Прикмети та прислів’я на Другу Пречисту
– Якщо на Різдво Богородиці погода буде сонячною, то осінь буде тепла і ясна, без рясних дощів. Якщо небо буде похмурим у цей день – то осінні холоди прийдуть із дощами.
– Якщо дівчина вмиється до сходу сонця – її обов’язково просватають у цьому році.
– День видався ясним – такою буде погода до кінця жовтня.
– Вранці на Різдво Пресвятої Богородиці туман – до дощів.
– Якщо туман розвіється несподівано швидко – погода буде мінливою.
– Вранці йде дощ, то буде лити він ще 40 днів, а зима видасться холодною.
– Якщо яскраве сонце вранці швидко висушує росу на траві – не варто чекати багато снігу взимку. https://www.unian.ua/lite/holidays/rizdvo-presvyatoji-bogorodici-2020-chogo-ne-mozhna-robiti-prikmeti-11151245.html