19 грудня – День святого Миколая – ШБІЦ

19 грудня – День святого Миколая

Browse By

День святого Миколая (також Свято святого Миколая, у народі — День Миколи, Зимовий Миколай) — це день святкування та вшанування пам’яті Святого Миколая у католиків та православних. Ті церкви, які дотримуються юліанського календаря, відзначають свято 19 грудня за новим стилем (у 20-21 століттях), а ті, що дотримуються григоріанського календаря — 6 грудня.
Святий Миколай був багатою людиною і дбав про бідних людей тих часів. За традицією, цієї ночі діти отримують подарунки під подушками. Тому вони вірять у диво, звершуване святим Миколаєм і вчаться в святого бути милосердними. Святий Миколай опікується воїнами, водіями і тими, що подорожують, допомагає бідним у скруті; вважається покровителем дітей і студентів, моряків, торговців, і лучників.
В пам’ять про милосердя святого Миколая, цього дня відзначається Міжнародний день допомоги бідним.
В незалежній Україні образ святого Миколая і традиції дарувати подарунки відроджуються. Також дедалі більше шанується традиція прояву турботи про нужденних: як у вигляді доброчинних заходів у церковних громадах, так і в світських благодійних проектах.
В цей день, учні початкових класів Шкарівського ліцею, святкували біля ялинки в сільському парку. Лідери шкільного самоврядування створили для діток свято з казкою та хороводами, всі разом танцювали, фотографувалися та раділи.
У шкільному бібліотечно-інформаційному центрі були оформлені інформаційний стенд та книжкова виставка до цього свята.