27 січня – День пам’яті жертв Голокосту – ШБІЦ

27 січня – День пам’яті жертв Голокосту

Browse By

День пам’яті жертв Голокосту у світі та Україні вшановують 27 січня за рішенням Генасамблеї ООН від 1 листопада 2005 року. Саме в цей день радянські солдати визволили у 1945 році в’язнів таборів смерті нацистської Німеччини.
За час існування концтаборів загинули мільйони осіб. День пам’яті Голокосту 2020 відзначається кількома подіями: врочистим вшануванням в Ізраїлі та Польщі.
День пам’яті жертв Голокосту в Україні щорічно вшановується молитвами за розстріляними жертвами в Бабиному Яру та інших концтаборах країни. В цей день кожен небайдужий кладе квіти до пам’ятників заморених нацистами бранців і ставить свічку. За даними Українського інституту національної пам’яті жертвами Голокосту в Україні стали понад 1,5 мільйона євреїв.
Що таке Голокост
Голокост – це переслідування євреїв та ромів нацистською Німеччиною в часи Другої світової війни. Спершу переслідування стосувалися обмеження у доступі до громадського транспорту, магазинів чи їдалень. Нацисти пояснювали переслідування своєю расовою теорію, що євреї, мовляв, «нечисті». Невдовзі ситуація ще погіршилась: семітів почали відселяти на окремі території з високими парканами і цілодобовою охороною – гетто. Після цього цілими родинами євреїв та ромів відправляли у концтабори, де більшість гинули від куль, важкої роботи, знущань і медичних експериментів.               Голокост в Україні супроводжувався будівництво концтаборів у низці областей. Нацисти і місцеві колаборанти розстрілювати слабких і немічних бранців у великих ямах поряд з таборами смерті. Нині кожне місце розстрілу вшановується ізраїльською громадою та українцями на пам’ять про звірства, спричинені антисемітизмом.
Детальніше читайте на УНІАН: https://www.unian.ua/society/10846511-u-sviti-ta-ukrajini-vshanovuyut-den-pam-yati-zhertv-golokostu.html