7 квітня – Благовіщення Пресвятої Богородиці – ШБІЦ

7 квітня – Благовіщення Пресвятої Богородиці

Browse By

Сьогодні, 7 квітня 2020 року в церковному календарі християни східного обряду відзначають Благовіщення Пресвятої Богородиці.
У православному християнстві це одне з найважливіших свят. Благовіщення святкують приблизно від IV століття – 25 березня за григоріанським календарем, близько до весняного рівнодення, і 7 квітня за юліанським.
Згадується у Новому Заповіті описаного у Євангелії від Луки (Лук 1:26-38). Після весілля Марії з Йосипом, до неї в Назарет з благою звісткою прийшов архангел Гавриїл та приніс радісну звістку (благу вістку) про те, що вона скоро народить Спасителя-Ісуса Христа та промовив такі слова: “Радуйся, благодатна, Господь з Тобою! Благословенна Ти між жінками. І благословен плід лона Твого!”.
Діва Марія прийняла цей найвищий дар – бути Матір’ю самого Божого Сина. Тому символом свята є білі голуби у синьому небі – як втілення благої звістки. Крім того, синій є кольором Богородиці, тому в цей день священники одягають блакитні ряси.
У православних вірян одна з найпоширеніших молитв – “Богородице Діво, радуйся”, “Отче наш”, а у католиків західного обряду ця молитва відома – “Аве Марія”.
У цей день не можна займатися важкою фізичною роботою, торкатися землі та працювати на землі (цього дня земля відпочиває), веселитися, починати нову справу, нічого позичати (предмети, гроші тощо), заборонено займатися рукоділлям, крутити в руках нитки, заборонено у домі запалювати свічки, а також вбиратися в новий одяг. Також є давня прикмета на Благовіщення: “Птах гнізда не в’є, дівчина коси не плете”. Це означає, що цього дня не можна нічого робити з волоссям – ні стригти, ні фарбувати.
Цього дня треба допомогти тим, хто просить милостиню. Для тих, хто дотримується Великого посту дозволяється з’їсти риби та трохи вина.
Вважається, яка погода на Благовіщення – така і на Великдень.
https://tsn.ua/ukrayina/7-kvitnya-2020-roku-yake-sogodni-svyato-prikmeti-ta-den-angela-1522536.html