21 вересня – Міжнародний день миру – ШБІЦ

21 вересня – Міжнародний день миру

Browse By

Міжнародний день миру відзначають у всьому світі з 1981 року за ініціативи Генеральної Асамблеї ООН як день всесвітньої відмови від насильства та вогню.
До 2001 року цей день відзначали кожен третій вівторок вересня, у день відкриття чергової сесії ООН. Проте, у резолюції від 7 вересня 2001 року Генеральна Асамблея ООН прийняла постанову, за якою з 2002 року святкування «Міжнародного дня миру» має проходити кожен рік в одну і ту ж дату – 21 вересня.
В Україні День миру встановлений Указом Президента від 05.02.2002 № 100/2002 «День миру» і відзначається щорічно 21 вересня.
Емблемою Міжнародного дня миру, є білий голуб з оливковою гілкою. Уперше цей символ був представлений на Всесвітньому конгресі прихильників миру, що проходив у Парижі в 1949 році.
Найбільше у світі щастя – це мир, коли люди живуть дружно та спокійно, земля не здригається від страшних вибухів, не ллються сльози горя та втрат. Цей день присвячений ідеалам миру як у відносинах усередині держав, так і у відносинах між усіма державами, народами та покликаний змусити всіх не тільки задуматись, але й зробити щось заради спокою на Землі.
З нагоди Дня миру у нашому ліцеї – гімназії пройшли тематичні заходи. День розпочався флешмобом «Ми за мир!», протягом дня була проведена  акція «Мирне небо», класні керівники провели години спілкування «Хай буде мир на всій землі», у шкільній бібліотеці організована книжкова виставка «Україна бажає миру», виставка малюнків «Мир крокує по планеті».
Колетив  нашого ліцею – гімназії бажає миру та злагоди! “Мир – це життя, щастя, радість, чисте небо над головою.”