Зимові свята: “Зима прийшла і празники привела”. – ШБІЦ

Зимові свята: “Зима прийшла і празники привела”.

Browse By

В народі говорять: “Зима прийшла і празничків привела”. І дійсно: взимку майже щодня – свято. Зимові свята починаються 4 грудня зі свята Введення в храм Пресвятої Богородиці, «коли вводиться літо у зиму». Цей день віщує, яким буде наступний рік: урожайним чи ні, посушливим чи дощовим. З цього дня у хліборобському розумінні починає спочивати земля, яку не можна копати лопатою аж до Благовіщення (7 квітня). Обряди зимового циклу пов’язані не тільки з періодом очікування весни як часу сівби, а й з давніми міфами про народження Всесвіту.
У зимовому циклі простежується двочастинна структура давньої обрядовості: зустріч – проводи. Зустріччю предків на Свят-вечір розпочинався період найважливіших зимових свят – Різдвяні свята, котрі закінчувалися проводами на Водохреща. Різдвяний цикл свят був пов’язаний із відродженням нового сонця, яке відтоді починає щораз вище підноситися і тепліше пригрівати. У ньому було найбільше обрядових дійств, якими намагалися забезпечити здоров’я, щастя і достаток; багато з них також було спрямовано на вшанування покійних предків. У цей період українці колядували та щедрували – співали ритуальних пісень-побажань господарям осель та їхнім домочадцям.
Умовно завершував зимовий цикл святкових дат, за сучасним церковним календарем, день Петра Вериги (29 січня). З ним народне повір’я пов’язувало прикмети, за якими визначали настання весни, передбачали, яке буде літо. За матеріалами сайту “Українські традиції”
Новорічні та Різдвяні свята (новорічна обрядовість)
У Шкарівському опорному ліцеї-гімназії до цих свят проводилось багато цікавих та захопливих заходів.
Для учнів 1-7 класів Новорічну казку провели учні 5, 10, 11 класу, які з радістю і веселим настоєм створили діткам казкову атмосферу.

Для учнів 8-11 класів було проведено новорічну гру “Хто зверху”, було дуже весело, цікаво та захопливо і, як завжди, перемогла дружба.