День святого Валентина – ШБІЦ

День святого Валентина

Browse By

День Святого Валентина (Валентинів день, День закоханих) — щорічне свято, яке припадає на 14 лютого. Назва походить від святого Валентина, якого згадує цього дня під час літургії Католицька церква.
Історія Дня святого Валентина
День всіх закоханих, або ж День святого Валентина – це не лише свято романтики, кохання та ніжності. Як повідомляють різні джерела, свято оповите багатьма легендами і ніхто достеменно не знає, чи існував святий Валентин і чи справді він вперше подарував коханій романтичну валентинку.
Священник Валентин
Згідно з однією легендою, у 269 році н.е. римський імператор Клавдій II прагнув завоювати весь світ, однак для здійснення всіх наступів йому доводилось збирати міцну армію. Оскільки сімейний інститут утримував чоловіків від військової служби, імператор видав указ про заборону одруження під час військової служби.
Однак молодий священник Валентин, який ще займався природничими науками та медициною, не слухав наказів Клавдія II і таємно від всіх вінчав закоханих. Коли імператор довідався про це, то засудив Валентина до смертної кари. І під час очікування виконання смертного вироку, Валентин у в’язниці закохався в сліпу дочку тюремника Юлію і зцілив її.
Перед стратою він залишив їй прощальне послання і підписав його як “Твій Валентин”. Саме з цим неймовірним моментом та виявом любові пов’язують і появу Дня всіх закоханих, і звичай дарувати валентинки. Священику відрубали голову, а пізніше Валентин був канонізований католицькою церквою. У 496 році Папа Римський Геласій I оголосив 14 лютого Днем святого Валентина. https://lifestyle.24tv.ua/den_svyatogo_valentina_istoriya_svyata_14_lyutogo_den_zakohanih_n922456
Святкування дня святого Валентина у різних країнах.
День святого Валентина відзначають вже багато сторіч поспіль. Тож, цікавими є звичаї відзначання цього свята, які склались впродовж цього проміжку часу. Різні країни мають різні бачення на святкування Дня закоханих, а для деяких це свято взагалі має інше значення. До прикладу, у Німеччині святого Валентина вважають покровителем не закоханих, а душевнохворих. Тому, на честь святого німці прикрашають психіатричні лікарні червоними стрічками, а також проводять спеціальні богослужіння.
Жителі Франції святкують День закоханих у своєрідному, властивому їм стилі. Тут гарною традицією вважається подарувати коханим лотерейний квиток й вважають, що він принесе вдачу і щастя другій половинці. Також, до цього дня власники прикрашають вітрини кафе та магазинів червоними і рожевими стрічками, а у Парижі розміщують електронне табло, де 14 лютого всі закохані можуть зізнатися у коханні.
У Південній Кореї свято Валентина вважають виключно чоловічим днем. У той час, як в Україні здебільшого дівчата отримують подарунки від хлопців, у цій країні все навпаки. Тут зазвичай жінки дарують солодощі, а особливо шоколад. Деякі кореянки, як вияв своєї щирої любові до партнера, власноруч готують домашній шоколад, а потім пригощають ним свою другу половинку.
У Саудівській Аравії все не так весело. У цій країні свято всіх закоханих суворо заборонене і будь-який прояв любові жостоко карається. 14 лютого не можна продавати й купувати іграшки, квіти й навіть цукерки. Уряд вважає, що це свято – день розпусти, тож робить усе можливе, аби жителі країни не піддавались гріху.